Lyžování je dlouhodobě oblíbeným zimním sportem. Může však mít i svá rizika, spojená nejenom se zraněním. A od toho je zde cestovní pojištění, které je umí krýt. Podívejte se, proč se pojistka hodí a jak by měla vypadat.
Cestovní pojištění nepodceňujte
Aby vše proběhlo bez možných rizik, a to hlavně potom těch finančních, je dobré cestovní pojištění mít. A to nejlépe v kombinaci všech tří hlavních rizik, v rámci kterých se nabízí. O jaká se jedná?
- Pojištění léčebných výloh
- Pojištění sportovní výbavy a zavazadel
- Pojištění odpovědnosti
V praxi to znamená jediné. Že pojišťovna uhradí výdaje spojené s vaším ošetřením a třeba i zásahem horské služby, proplatí vám případné ukradené lyže, stejně jako bude platit osobě, které způsobíte zranění, nebo poškodíte její věci. Ideální pro dospělé, ale také pro děti.
Nejste jenom turistou
Klasické cestovní pojištění, je ve svém základu v turistické formě. Pokud máte rádi lyžování, a budete ho také vykonávat, doporučujeme i rozšíření na adrenalinové i extrémní sporty. Daná označení totiž mohou zahrnovat i zcela běžné aktivity. Chcete při své jízdě zkusit snowpark? Nebo vyrazíte na pár obloučků mimo sjezdovku, do prašanu? Rázem se do této konkrétní kategorie dostáváte. Když ji nemáte v pojistce zahrnutou, může pojišťovna odmítnout plnění.
Pozor na místo a termín
Při sjednávání pojistky také nezapomínejte na dvě důležité věci. Je to lokalita, tedy země, kde budete lyžovat, a dále je to termín, během kterého se budete aktivitě věnovat. Když se vám něco stane jinde nebo jindy, opět může pojišťovna odmítnout plnění.
Jak je to v ČR?
Cestovní pojištění přichází v úvahu, pokud jedete do zahraničí. A jak je to při lyžování v ČR? Náklady na ošetření vám hradí zákonné zdravotní pojištění. To ale neznamená, že není dobré popřemýšlet nad úrazovým pojištěním, pojištěním věcí, nebo takzvanou pojistkou na blbost.