jak ušetřit na nákupu potravin?

Jak ušetřit peníze za potraviny? Nakupujte ekonomicky

Stravování doma je samozřejmě osvědčený způsob, jak ušetřit za jídlo. Nicméně s tímto skokovým nárůstem cen, se kterým se již dlouhou dobu potýkáme, i domácí stravování začíná být docela zátěží pro naše peněženky. Správné strategie nakupování v supermarketech vám ale mohou pomoci snížit náklady. Jak ušetřit za potraviny.

Vždy se držte seznamu

Někteří nakupující míří do obchodu s potravinami, aniž by si udělali soupis toho, co už mají doma. Než nakoupíte o jeden bochník chleba nebo litr mléka víc, zkontrolujte svou ledničku a spíž. Vyfoťte si, co už máte, nebo si udělejte seznam toho, co víte, že budete potřebovat.

V případě, že se budete držet nákupního seznamu, nebudete mít tak velké nutkání utratit více, než jste plánovali.

Omezte nakupování

Hodně také pomáhá omezit i cesty do obchodu. Čím méně jste fyzicky v obchodě, tím méně příležitostí máte k impulzivním nákupům. Také choďte nakupovat sami, abyste se rychle dostali dovnitř a ven, aniž by děti lobbovaly za položky, které nejsou na seznamu nebo ve vašem rozpočtu.

Sledujte ceny

Pasivní nakupování vám v době inflace nepomůže. Měli byste aktivně posuzovat ceny zboží, které pravidelně nakupujete, abyste věděli, kdy se vrhnout na výhodnou nabídku, nebo kdy ji vynechat. Srovnávejte ceny více obchodů, abyste zjistili, kde jsou nabídky určitých výrobků výhodnější.

Vyhněte se nakupování potravin online

Online služby a předplatné potravin jsou pohodlné, ale mohou být také nákladné. Některé objednávky potravin navíc vyřizují prodejci třetích stran. Ty mohou být zatíženy náklady na dopravu, které zvyšují váš konečný účet.

Používejte kreditní karty strategicky

Určitě kreditní karty nabízejí věrnostní programy, které vám zajistí peníze zpět nebo jiné odměny. Tyto kreditní karty s odměnami vám však mohou vyplatit 1 % až 6 % z celého nákupu zpět, což vám může ušetřit velkou část nákladů na potraviny. Chcete-li získat nejlepší výnos, splácejte kartu každý měsíc celou, místo abyste na ní měli zůstatek. V opačném případě mohou vaše úspory pohltit úroky.

Vytvořte si okruh místních supermarketů

Rozdělte své nákupy do více obchodů, abyste zjistili, jaká je v každém z nich nejlepší nabídka, a zdokonalte svůj systém. Jeden týden můžete například využívat ten obchod, kde jsou výhodné nabídky na zboží, jako je mletá káva či mražená hotová jídla. Další týden pak zajdete do místního supermarketu, kde najdete slevy na spotřební zboží. Maso a produkty berte tam, kde je najdete nejčerstvější za nejlepší cenu, a jednou měsíčně zajděte do velkoobchodního klubu pro věci, které můžete skladovat, šetřit a používat dlouhodobě.

Zvažte velkoobchodní členství

Velkosklady nabízí výhodná členství také. Zvažte zakoupení členství v obchodě, jako je například Makro, pokud máte prostor pro skladování velkého množství potravin nebo pokud se chcete zásobit potřebami, které nepodléhají zkáze, jako jsou například papírové ručníky a toaletní papír. Připravte se na to, že zpočátku utratíte více, protože investujete do velkého množství.

A nezapomeňte, že za členství ve skladu budete muset platit roční poplatek. Než se k němu zavážete, ujistěte se, že v něm budete nakupovat dostatečně na to, abyste na potravinách ušetřili více, než kolik investujete do členství. Pokud ano, podívejte se také na jejich výhody týkající se cen benzínu.

Podívejte se na cenu za jednotku

Všímejte si, kolik za své peníze dostanete. Cena za jednotku různých balení je často vytištěna na cenovce u výrobku. K určení ceny za jednotku můžete také použít kalkulačku jednotkové ceny. Tato informace je užitečná, protože některé obchody prodávají stejné výrobky v různých cenách. Nejlepší je tuto jednotkovou cenu sledovat hlavně u plenek.

A jak nakupujete vy?

Zdroj foto: www.freepik.com

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *