Důchodci jsou skupinou, která již není započítávána do řad ekonomicky aktivního obyvatelstva. Již nepracují a tak pouze pobírají důchod. Přesto mohou patřit do skupiny, která může mít zájem na tom získat úvěr. V takovém případě existují půjčky pro důchodce, které bychom mohli rozdělit do třech hlavních skupin. Patří mezi ně:
- Mikropůjčky
- Klasické nebankovní půjčky
- Půjčky ručené nemovitostí
Jak vypadají mikropůjčky?
Ty jsou v tomto směru skutečně tou nejjednodušší formou, jaká vůbec existuje. Pokud budeme konkrétní, tak nabídnou částky v rozmezí několik set a tisíců korun, ale nejsou výjimkou i společnosti, které nabídnou sumu okolo 20 000 korun českých. Termíny splatnosti se pohybuje okolo jednoho měsíce, s možností prodloužení. Hlavní výhodou je ale možnost skutečně rychlého a bezproblémového získání úvěru, kdy není třeba dokládat příjem, ani není nahlíženo do registrů. Navíc je vše vyřízeno z pohodlí domova, bez nutnosti kamkoliv chodit.
Co nabídnou klasické nebankovní půjčky?
Ty jsou zajímavější z hlediska částek, jelikož už se lze dostat i na sumu okolo několika desítek, nebo stovek tisíc korun českých. Je ale třeba říci, že se neobejdeme bez podpisu smlouvy, stejně jako se neobejdeme bez doložení příjmu. A právě v tomto případě poslouží výměra důchodu a potvrzení o tom, že daní žadatelé peníze skutečně dostávají.
Poslední možností jsou půjčky ručené nemovitostí
Co je poslední možností, to jsou půjčky ručené nemovitostí. U nich musíme říci, že mají sice benevolentní podmínky získání bez nutnosti cokoliv dokládat, ale zároveň je třeba vlastnit nemovitost. A to třeba byt, dům, nebo také pozemek. Tím je následně ručeno, a částka k dispozici se odvíjí právě od jeho hodnoty. Čím má hodnotu vyšší, tím více lze získat. Výjimkou nemusejí být ani takové půjčky pro důchodce, které dosahují sumy i několika desítek milionů korun.